Seminer: Tropik Meyvelerin Dünya ve Ülkemizdeki Durumu

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu’nda Prof. Dr. Hamide Gübbük’ün konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye’de Ticari Olarak Yetiştirilme Şansı Olan Tropik Meyve Türleri” konulu seminer düzenlendi.

ÇİFTÇİLER VE ÜRETİCİLER SICAK BAKIYOR

Programın açılış konuşmasını yapan Kumluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlker Sönmez, örtüaltı yetiştiriciliğinde büyük öneme sahip Kumluca’nın coğrafi konumu ve ikliminin tropikal meyvelerin yetiştirilmesi için uygun ortam sağlıyor olmasının, çiftçiler ve üreticiler tarafından tropik meyvelerin üretilmesine sıcak bakılmasına neden olduğunu belirtti.

KUMLUCA TROPİK MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİNE ÖNCÜLÜK EDECEK

Kumluca Meslek Yüksekokulu yerleşkesi içerisinde kurulacak olan “Batı Antalya Tropik Meyve Üretim ve Yaygınlaştırma Merkezi” için imzaların atıldığı müjdesini paylaşan Prof. Dr. Hamide Gübbük, “Örtüaltı sebze yetiştiriciliğinde adını ilk sıraya yazdıran Kumluca, bu proje sayesinde tropik meyve yetiştiriciliği için de öncülük edecek. Proje kapsamında MYO yerleşkesine kurulacak olan modern üretim serası ve pek çok cihaz ile ekipmanın yer alacağı laboratuvar sayesinde Kumluca MYO’nun eğitim kalitesi bir üst basamağa taşınırken, bölgedeki üreticilere uygun fiyatlı fidan sağlama ve verilecek eğitimler sayesinde yüksek katma değere sahip tropik meyvelerin üretimini de arttıracağız.” diye konuştu

Seminer sonunda Kumluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlker Sönmez tarafından Prof. Dr. Hamide Gübbük’e teşekkür belgesi takdim edildi.

0

Misyon

Uluslar arası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

Vizyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu
Akdeniz Üniversitesi Kumluca Yerleşkesi, Temel Eğitim Mahallesi, Spor Cd., No. 14 / 07350 Kumluca - Antalya
Tel: +90 242 887 85 65
Tel: +90 242 887 98 65