EDUROAM Bağlantı Ayarları

*EDUROAM öğrencilerimizin Akdeniz Üniversitesi Kumluca Yerleşkesi içerisinde faydalanabileceği ücretsiz internet erişimidir.

Akdeniz Üniversitesi EDUROAM Ağına Erişim İçin

1- Eduroam Hesabı edinme : Öğrenciler için @ogr.akdeniz.edu.tr eposta hesabı gerekmektedir.

2- SecureW2 program indirme : Windows İşletim Sistemli Bilgisayarlar için (Aşağıdaki Eduroam Ayarlarına geçmeden önce) SecureW2 programına ihtiyaç vardır. (mobil ve tablet cihazlarda ek bir programa ihtiyaç yoktur. Sadece aşağıdaki Eduroam Ayarları bölümünde anlatılanları yapmak yeterllidir.)

3- Eduroam Ayarları : Eduroam ayarlarının yapılması gerekmektedir.

 NOT:

 • Öğrencilerimiz için Eduroam hesabı aynı zamanda eposta hesabıdır. (ogrencino@ogr.akdeniz.edu.tr). Öğrencilerimiz için eduroam hesabı aynı zamanda Office365 hesabıdır. Öğrencilerimiz Üniversitemiz Web sayfasında bulunan Ögr E-Posta linkinden ya da https://portal.office.com Eduroam hesabınızı ve şifrenizi girerek (Office 365) epostalarına erişebildiği gibi, ofis ve diğer office365 yazılımlarını da buradan indirebilir. Öğrenciler için Office 365 ve tüm himetleri ilgili bilgi  http://baum.akdeniz.edu.tr/office365/ linkinde bulunmakatdır.
 • Öğrencilerimiz için yukarıda belirtilen eposta hesapları aynı zamanda Office 365 sistemi içinde bulunan Microsoft Teams ve Microsoft Stream hesabıdır. Bu servisler ile sanal sınıflar ve ekipler oluşturarak video konferans yapılabilmektedir. Office 365 ve tüm hizmetlerine erişmek için  https://portal.office.com  linkine tıklayınız.
 • Eduroam hesabınız aynı zamanda SSL VPN hesabınızdır. SSL VPN hesabı ile Kampüs dışından Kütüphane Veritabanlarına erişebilirsiniz. SSL VPN için http://baum.akdeniz.edu.tr/kutuphane-ayarlari/ linkine tıklayınız.
 • Eduroam hesabınız aynı zamanda Imagine Servis hesabınızdır. Imagine hesabı ile birçok yazılım geliştirme araçlarını ve diğer yazılımlarını ücretsiz indirilip kullanılabilmektedir. Imagine Servis kullanımı için http://baum.akdeniz.edu.tr/akdeniz-universitesi-microsoft-imagine-servisi/  linkini tıklayınız.
 • Eduroam hesabınız aynı zamanda Microsoft Azure Portal hesabınızdır. Microsoft yazılım geliştirme araçları, birçok Microsoft sistem yazılımları ve İşletim sistemlerini indirip bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. http://baum.akdeniz.edu.tr/azure/  ve  http://bim.akdeniz.edu.tr/microsoft-azure/  linklerinden bilgi alınabilir.
 • Tüm işletim sistemleri için bilgisayarınız ağ ayarlarında elle tanımlı DNS IP adresi varsa kaldırılıp otomatik DNS seçilmelidir.

1-   EDUROAM HESABI EDİNME :

Öğrenciler @ogr.akdeniz.edu.tr eposta adresini ve şifresini kullanarak eduroam kablosuz ağına bağlanabilirler.  @ogr.akdeniz.edu.tr eposta hesabı yok ise ;

 • http://ekampus.akdeniz.edu.tr/hesap/sifre.aspx adresinden Öğrenci numaranızı ve doğrulama kodunu girerek Doğrula butonunu tıklayınız.
 • Öğrenci Bilgi Sisteminde kayıtlı eposta adresiniz ve kayıtlı cep numaranız girmeniz istenecektir. Ardından eposta adresinize gönderilen Onay Kodu istenecektir. Bu aşamalar doğru bir şekilde geçilirse kullanmak istediğiniz Eduroam Şifrenizi belirlemeniz istenecektir.
 • Eduroam hesabınız    :  ogrencinumaraniz@ogr.akdeniz.edu.tr  dir.
 • Eduroam Şifreniz    :  kendi belirlediğiniz şifrenizi yazınız (Türkçe karakter kullanmadan en az 8 karakter olmalıdır. 12345678 vs kabul edilmemektedir.)
 • Mevcut şifrenizi değiştirmek için yukardaki işlemlerin aynısı yapılması gerekmektedir.
 • Yeni başvurularda Eduroam kullanıcınız hemen aktif olacaktır. Office365,Microsoft Azure ve Imagine servislerini kullanmanız için kullanıcınız 1 gün içinde onaylanacaktır.
 • Eduroam kullanıcınız var ise ve mevcut şifrenizi yukardaki linke girerek değiştirirseniz eduroam, Office365, Microsoft Azure ve Imagine sistemlerinde şifre değişkliği anında gerçekleşmiş olur.
 • Windows Bilgisayarlar için SecureW2 programını edinmeniz gerekmektedir. Bunun için 2. adıma geçebilirsiniz. Mobil, tablet cihazlarınız veya diğer işletim sistemli bilgisayarınız için doğrudan 3. adımdaki Eduroam ayarlarına geçebilirsiniz.

2-   SECUREW2 PROGRAM İNDİRME :

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayardan eduroam ağına bağlanmak istiyorsanız Securew2 programına ihtiyaç duyulmaktadır. (diğer işletim sistemleri ile mobil ve tablet cihazlarda securew2 programına ihtiyaç yoktur.)

Securew2 programını edinmek için :

 • eduyardim@akdeniz.edu.tr eposta adresine boş bir eposta gönderdiğinizde SecureW2 programı indirme linki otomatik olarak eposta adresine gönderilmektedir. (gelen linke sadece kampüs içinden erişilmektedir. Herhangi bir bilgisayardan indirilerek flash bellek vs vasıtasıyla kendi bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz.)
 • Ayrıca Öğrenciler http://eduroam.akdeniz.edu.tr sayfasındaki İletişim bölümündeki formu doldurarak destek alabilirler.
 • Bu destek formuna verdiğiniz eposta adresine SecureW2 programı tarafımızdan da gönderilebilir.

 3-   EDUROAM AYARLARI

Windows 8, 8.1, 10 İşletim Sistemi Yüklü Bilgisayarlar İçin
Windows Vista ve Windows 7 İşletim Sistemi Yüklü Bilgisayarlar İçin
Windows XP işletim Sistemi Yüklü Bilgisayarlar İçin
 Android işletim Sistemi  İçin
IPHONE/IPAD İşletim Sistemi (IOS) İçin
Mac OS X İşletim Sistemi İçin
Genel Linux İşletim Sistemi İçin
Ubuntu Linux İşletim Sistemi İçin

Bilgi ve Destek için :
0242 227 44 00 / 1420

Misyon

Uluslar arası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

Vizyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu
Akdeniz Üniversitesi Kumluca Yerleşkesi, Temel Eğitim Mahallesi, Spor Cd., No. 14 / 07350 Kumluca - Antalya
Tel: +90 242 887 85 65
Tel: +90 242 887 98 65