Ders çakışması nedeniyle kaydını kesinleştiremeyen öğrencilerimizin dikkatine
Bildiğiniz üzere OBS üzerinde ders kaydı yapılırken sistemimiz çakışma kontrolü yapmakta ve çakışan dersler seçilememektedir. Aşağıdaki konuları göz önünde bulundurarak kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz:
1-  Öncelikle yönetmeliğimiz gereği alt dönemlerden derslerinizi almalısınız. 
2-  Alttan dersleriniz eklenmesi tamamlandıktan sonra mevcut döneminizden zorunlu olan derslerinizi de eklemeye çalışmalı ve eğer çakışma var ise bu çakışma hata mesajını mutlaka görüntülemelisiniz. (Mevcut döneminizdeki dersinizin çakıştığını kesin olarak bilseniz dahi dersi yine de seçmeye çalışmalı ve çakışma hata mesajının görüntülendiğinden emin olmalısınız.)
3-  Eğer önce mevcut dönem dersini seçmişseniz ve seçilen bu ders alt dönemden bir dersiniz ile çakışıyorsa; seçmiş olduğunuz mevcut dönem dersini çıkarmalı, çakışma yaşanan alt dönem dersini seçmelisiniz. Bu işlemin ardından mevcut dönem dersini tekrar eklemeye çalışmalı ve bu dersin alt dönem dersi ile çakıştığını bilmenize rağmen hata mesajını tekrar görüntülemelisiniz. 
4-  Alttan alınan derslerle birlikte 50 AKTS sınırına takılıyorsanız, mevcut dönem derslerinin seçimlerini iptal etmeli, alttan tüm derslerini ekledikten sonra mevcut dönem derslerini yeniden eklemeye çalışmalı ve muhtemelen çıkacak olan çakışma hata mesajını görmelisiniz.
5-  Kontrol et butonuna tıklayarak kesinleştirme işleminizi gerçekleştirmelisiniz.
0

Linklerimiz

Misyon

Uluslar arası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

Vizyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Temel Eğitim Mahallesi, Spor Cd., 07350 Kumluca/Antalya
Tel: +90 242 8878565
Tel: +90 242 8879865