Batı Antalya Tropik Meyve Üretim ve Yaygınlaştırma Merkezi Protokol İmza Töreni

Antalya’nın Kumluca ilçesinde kurulacak “Batı Antalya Tropik Meyve Üretim ve Yaygınlaştırma Merkezi” için imzalar atıldı.

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamide GÜBBÜK’ün koordinatörlüğünde, Kumluca Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Lokman ALTINKAYA ve Elmalı Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Recep BALKIÇ’ın yürütücülüğünü yaptığı ‘’Batı Antalya Tropik Meyve Üretim ve Yaygınlaştırma Merkezi’’ isimli Proje, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın Güdümlü Proje Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır.

Bu kapsamda, Türkiye’nin önemli örtü altı sebze üretim merkezlerinden olan Kumluca ilçesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonu’nda faaliyet Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Kumluca Ticaret Odası ve Akdeniz Üniversitesi iş birliği ile Batı Antalya Tropik Tropik Meyve Üretim ve Yaygınlaştırma Merkezi kurulması için protokol imzalandı.

0

Misyon

Uluslar arası standartlara uygun nitelikli insan gücü yetiştirerek çağı yakalayan, gelişmeye açık, iş dünyasının gereksini ve isteklerini karşılayabilecek düzeyde, rekabet gücü olan ve benzer alanda eğitim veren okullar arasında sanayi ve hizmet sektörünün tercih ettiği; ulusal ve uluslar arası saygınlığı olan bir eğitim kurumu olmaktır.

Vizyon

Bilim ve teknolojiyi etkin kullanarak araştırma ve eğitim hizmetlerini geliştirerek, çağın ve mesleğin gerektirdiği bilgi düzeyine ve meslek ahlakına sahip, toplum bilinci gelişmiş, ülke çıkarlarını gözeten, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu
Akdeniz Üniversitesi Kumluca Yerleşkesi, Temel Eğitim Mahallesi, Spor Cd., No. 14 / 07350 Kumluca - Antalya
Tel: +90 242 887 85 65
Tel: +90 242 887 98 65